nakladatelství překrásné literatury

Patrick Klenovec
Kanadskej sen

Fotografie Patrikck Klenovec

Humoristická kniha Patricka Klenovce je jasným důkazem, že kvalitní česká literatura může vznikat za širokým oceánem v prostředí kanadského Toronta, a to dokonce mimo sféru Škvoreckého 68 Publishers. Optimismus knihy je založen na kontrastu kanadských reálií a českého genofondu spisovatele spolu se švýcarskou precizností (autor žil do svých 12 let v Curychu)... kniha je psaná česky s lehkým anglickým nadhledem a přízvukem, zkrátka událost roku na knižním trhu.

Patrick Klenovec se narodil v roce 1971 ve švýcarském Lucernu českým rodičům, kteří opustili vlast po srpnové okupaci. Ve Švýcarsku si rodiče změnili jméno na Klauss, které i jejich synovi bohužel dodnes zůstalo. V roce 1981 přesídlil s rodinou do kanadského Toronta. Tam žije a pracuje. Podstatnou část života tráví na cestách a za svůj druhý domov považuje Prahu. To, že mu Čechy přirostly k srdci, dokládá fakt, že v češtině napsal knihu Kanadskej sen, i když se nikdy nenaučil česky číst ani psát.
V Torontu se Patrick Klenovec věnuje fotografování, vyrábí si umělecké noční úbory a občas hledá v počítači teroristy pro kanadské "colníky".

Pavel Purkrábek
Sedm povídek I

Ilustroval Petr Kalina
Brožovaná, 13 x 15 cm, 186 stran
129 Kč

Pavel Purkrábek (* 1. 8. 1959) absolvoval scénografii na DAMU v roce 1991, kde později působil také jako pedagog. Je výtvarně činný (divadlo, film, ilustrace, volná tvorba).

Petr Kalina
Náhlý Výběr
aneb Pravda vyděsí

Ilustrace Pavel Purkrábek
Brožovaná, 13 x 15 cm, 92 stran
119 Kč

Petr Kalina (* 16. 6. 1967) absolvoval ČVUT v roce 1991 prací Zařízení pro měření zrnitosti záznamových materiálů. V současné době se věnuje fotbalu a filmové produkci.

vybrané tituly objednávejte na e-mailu: redakce@svestkahruska.cz